Bemutatkozás
Üdvözöllek az oldalamon!

Szuromi Szilvia vagyok, masszőr. Eredeti szakmámat, a könyvelést hátrahagyva azt tűztem ki célul, hogy olyan hasznos tevékenységet végezzek, amellyel segíthetem az emberek fizikai és szellemi egészségének megőrzését, valamint enyhíthetek különböző panaszaikon, fájdalmaikon sokkal jobb közérzetet biztosítva ezáltal számukra. Több mint 15 év irodai mókuskerék után pontosan tudom, hogy milyen káros egészségügyi következményei lehetnek az ülőmunkának és az állandó stresszfaktorok meglétének. Ezért is helyeztem új életszemléletem fókuszába vendégeim testi-lelki épségének megtartását, illetve javítását. Mindehhez a klasszikus svédmasszázs fogásait hívom segítségül nyugtató és frissítő hatásuk miatt.
Elvégzett képzéseim és továbbképzéseim: svédmasszázs, talpmasszázs, irodai/menedzser masszázs, Tibeti mézmasszázs, cellulitmasszázs, kinesio tape kezelés, rehabilitációs terapeuta - gyógymasszőr, nyirokmasszázs, vagus terápia, máj-epe visceral kurzus, Niann narancsbőr elleni terápia, vese-húgyhólyag visceral kurzus. Terveim között szerepel természetesen még számos képzés, továbbképzés teljesítése, hogy lépést tarthassak a szakma fejlődésével és minél komplexebb szolgáltatást nyújthassak a hozzám forduló vendégek számára.
Miért is olyan hasznos a masszázs?
A masszázs a legősibb terápiás módszerek közé tartozik, és egyidős az emberiség történetével - nem véletlenül. A rendszeres masszázs egyik legfontosabb célja az izomfeszülés és izommerevség oldása. Az izomszövet keringésének stimulálása kedvezően befolyásolja az izomtónust, ami elősegíti a helyes és izomfeszülés nélküli testtartást és a könnyed mozgást. Emellett számos szervrendszerre hat jótékonyan. További fontosabb hatásai között említendő, hogy hatékonyan növeli közvetett módon az ízületek mozgékonyságát. Masszázs során fokozódik a véráramlás, ezáltal több oxigén és tápanyag jut a sejtekbe. A nyirokrendszer működését is serkenti, ami segíti a felesleges anyagok szervezetből való eltávolítását. Az idegrendszer mindeközben nyugalmi, ellazult állapotba kerül - a vegetatív idegrendszer úgynevezett paraszimpatikus hatásai érvényesülnek -, ezáltal a stresszhormon, az adrenalin termelése gátlódik, a boldogsághormon, azaz az ENDORFIN pedig termelődni kezd több más hormon mellett. Ebben a nyugalmi állapotban a légzőszervrendszerekre is kedvezően hat a kezelés, mélyebb lélegzetvételt eredményez. A bőrt puhábbá teszi, eltávolítja az elhalt hámsejteket, szabadabbá válnak az eltömődött pórusok. Tehát a szervezet összetett folyamatként reagál a kezelésre, melynek a végeredménye fájdalomcsökkenés, stresszoldás, jobb közérzet, felfrissült, és egyszerre relaxált állapot.